Moje

FILOSOFIE

Motto: Řád nebe se jmenuje příroda.
Sledování přírody se jmenuje prostota.
Pěstování prostoty se jmenuje kultura.
(Konfucius)

Díky množství atraktivních těmat nabízených civilizací žijeme dnes vzdáleni světu našich čtyřnohých přátel, a čas, který jim dokážeme věnovat, nám neumožní ani koutkem oka spatřit všechno to, co nám soužití s nimi může nabídnout – natož abychom se dokázali vcítit do jejich skutečného bytí a vnímání, pochopili rozmanitost a bohatost jejich života. Je pro nás pohodlnější dělat si o nich i o přírodě jako celku zjednodušené představy, na které pak podle svých potřeb přišíváme různé záplaty.
Zkusme alternativu. Zbavme se plánů stát se pány tvorstva. Pěstujme pokoru. Žijme jinak – v souladu s přírodou. A jako jeden z důkazů naší kulturní vyspělosti investujme do schopností domlouvat se aspoň s těmi nám nejbližšími zvířecími přáteli řečí, které opravdu rozumí. Tím nastoupíme cestu, která nás sama povede dál. K cíli zachránit sami sebe.

Můj

ŽIVOT S KOŇMI

Šli jsme s koňmi životem společnou cestou, na kterou se dá pohlížet z mnoha úhlů. Provázeli mne samí výjimeční koně. Ten první byl krásný hnědák, skromný, otužilý, houpací. Pak přišlo několik dalších, ještě pohyblivějších. Devatenáct let jsme kráčeli životem s Girou, mojí učitelkou nejlepší. S ní mi bylo dáno poznat, že od začátečnického nadšení k profesionálnímu soustředění je nesnadná cesta, na níž jsme zejména zpočátku odhodlaně navštívili spoustu slepých uliček. Naštěstí,, je-li ulička slepá, člověk se může vrátit a zkusit to jinudy. Zkoušeli jsme a dovedli se tak vzájemně až do vysoké školy. Potkal jsem na té cestě výborné učitele a postupně jsem si dával dohromady jasný obrázek soužití s koňmi. Gira umřela náhle a v rozkvětu sil, jakoby vinou hloupé náhody, ale ve skutečnosti mě myslím opustila proto, že měla svůj úkol za splněný. Dovedla mě, kam mě dovést měla, a nabídla místo dalším, Kortézovi, Garovi a Spydee. S nimi teď jdeme životem dál, s Kortézem už dvanáct let, Gar je v zajetí koňské puberty, Spydee ještě hříbátko. Chcete-li, můžete jít s námi.

Objevte

SVĚT PŘIROZENÉ KOMUNIKACE
Získejte jistotu, že kůň uznává vaše vedení a cítí se s vámi dobře, že si důvěřujete, vzájemně se respektujete a oba máte zájem o rozvíjení vašeho vztahu. Vytvořte si svou vlastní mozaiku, která vám umožní vidět soužití s koňmi jako celkový obraz s jasnými obrysy. Mozaiku, do které s koněm postupně přidáváte kamínky a vytváříte tak prostor, v němž se kůň z celkem neznámého tvora stává vaším přítelem, otevírá vám nový, neznámý svět, pomáhá vám pochopit nepochopitelné a sdělit nesdělitelné…

Moji

KONĚ
null
0064_20_0016 mala

DON KORTÉZ KONRÁD

NEJVĚTŠÍ TLUSŤOCH

Zatím o sobě sveřepě odmítá cokoli říct…

0064_29_0292

THOKALA SPYDEE

ŠÉF VÝCVIKU

Je to miminko, zatím ještě nemluví…

IMG_8555 (1)

GAR

NEJVĚTŠÍ TLUSŤOCH

Zatím o sobě sveřepě odmítá cokoli říct…

Bednář Michal a Taštego.oxer

TAŠTEGO

ŠÉF VŠEHOMÍRA

Zatím o sobě sveřepě odmítá cokoli říct…

2016 Fred Bednář. All Rights Reserved.